Kızlık zarının flep yöntemi ile dikilmesi

Kızlık zarının flep yöntemi ile dikilmesi
Kızlık zarının flep yöntemi ile dikilmesi bozulmuş bekaretin geri kazanılması açısından en iyi sonuç veren yöntemdir. Bu konuda her gün birçok soru alıyorum. Bunlardan en önemlileri kızlık zarı dikimi ile kesin sonuç alır mıyım ? şeklinde olandır. Mantık olarak düşündüğünüzde vajina girişine yeni bir kızlık zarı yapıyoruz. İçinden kan damarları geçiyor, yani yaşayana bir doku söz konusu. Bu yeni kızlık zarı herhangi bir şekilde dışarıdan gelecek travmalar sonucu ( mesela erkek cinsel organı ) yırtılınca kan damarları parçalanır ve dışarıya kanama olur. Bu mantığa göre kesin sonuç almak mümkündür. İsterseniz kızlık zarı dikiminde sonuç alınmasını engelleyebilecek faktörleri ve çözümlerini tek tek inceleyelim.

Kızlık zarı iyileşme döneminde enfeksiyon

Ameliyat sonrası verdiğimiz antiseptik spreyi ve ağızdan antibiyotiği kullanmazsanız himenoplasti ameliyatı sonrası dikişlerde enfeksiyon oluşabilir. Bunun çözümü yarayı temizleyip yeniden kızlık zarı dikimi yapmaktır. İlave bir kızlık zarı dikimi ücreti gerektirmez. Kendi istatistiklerime göre 50 hastadan birinde iyileşme dönemiden enfeksiyon rastlanabiliyor.

Kızlık zarının kalın dikilmesi sebebi ile cinsel ilişkiye girme zorluğu

Bazı durumlarda kızlık zarı flep yönteminde kaldırılan flepler ortalamadan daha kalın olabilir veya hastanın doku iyileşmesi beklenenden daha fazla bağ dokusu üreterek kalın bir zar oluşmasına sebebiyet verebilir. Böyle durumlarda kızlık zarı dikimi sonrası girilen cinsel ilişkide kızlık zarı hiç yırtılmayabilir veya kısmen yırtılıp ağrılı cinsel ilişkiye sebep olabilir. Çaresi ise öncelikle lokal anestezik madde içeren bir krem veya pomad kullanmayı denemektir. Eğer yeterli gelmezse cerrahi olarak bir miktar açılabilir. Bu konuda az daha detay lazım diyorsanız kızlık zarının bozulduğunu erkek nasıl anlar adlı yazımıda okuyun.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

Sadece fiziken değil aynı zamanda hissiyat olarakta yeniden bakire hissetme konusunda en fazla işe yarayan müdahale kalıcı kızlık zarı ameliyatıdır. Eski zarın yırtılan yerlerini yeniden tutturup aynı zarı bir sonraki cinsel ilişkiye hazırlamak maalesef geçersiz bir yöntemidir. Zaten öyle olsaydı işimiz çok kolay olurdu. Ama kızlık zarı dokusunun en önemli özelliği iyileşmeme olduğu için hiç eski zara dokunmuyoruz. Onun yerine damar yapısı çok kuvvetli olan vajina duvarlarında ince flep tabakalar kalırıp eski zarın hemen önüne yeni bir zar yapıyoruz. Ana damarları hala vajina duvarına bağlı olan ve içinden aktif kan dolaşımı geçen eskisini aratmayacak özelliklerde tamamen size ait yeni bir zar. İşte kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatında cinsel ilişkiye girmek için süre kısıtlaması olmaması, orijinal zarla benzer sonucu üretmesi buradan gelmektedir.

Flep yöntemi

Teknik olarak kalıcı kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığını anlatan cerrahi ameliyat metoduda flep yöntemi denir. Vajinanın girintili çıkıntılı yani flep kaldırmak için kolay olmayan ortamından uygun kalınlıkta ve ölçülerde mukoza tabakaları kaldırılarak yeni bir kızlık zarı yapılması şeklinde özetlenebilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus dikim yaparken flep tabakaların içinden geçen damarların kan akımını bozmamaktır. Ayrıca flep tabaka kalınlıkları hastanın durumuna göre özel olarak ayarlanmalıdır.
.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğunu erkek nasıl anlar ?

Kızlık zarını nasıl görebilirim ?

Kızlık zarından ne kadar kan gelir ?

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.