Kızlık zarın bozulmadan hamile kalınırmı ?

Size efsanevi geldiğini biliyorum ama kızlık zarın bozulmadan hamile kalınır mı diye içinizden geçirmişsinizdir, buna hayır demek isterdim ama maalesef yanıtım evet olacak, peki bu konuda mekanizma nasıl işliyor, kızlık zarınında dışına bırakılan spermler nasıl oluyorsa rahim içindeki yumurtayı döllüyor, pratik olarak imkansız gibi gelsede bir jinekolog olarak bu durumla yüzlerce defa karşılaştığımı söyleyebilirim. Mikroskop altında canlı sperm hücrelerini incelediğinizde iribaş kurbağa larvalarına çok benzediğini göreceksiniz, mikroskopik boyutta olan spermatozoaların genetik malzemeyi taşıyan iri bir başı, hemen altta güçlü kuyruğa enerji veren mitokondri üniteleri be üst bölümün neredeyse 3 katı uzunlukta haraketli kuyruktan oluşur ve yumurtanın salgıladığı kimyasal izleri adeta koklayarak takip eder, bu yolculukta bayan bakire ise kızlık zarı adet kanı geçiş deliklerinden içeri girer ve vajinanın yoğun asidik ortamından geçer, bu bölgede sperm ordusu nerdeyse %90 kayıp verir, asit çoğunu öldürür, ama başaran en güçlü savaşçılar collum uterideki yani rahim kanalındaki mukus tünellerine ulaşır, burdaki mikro tünellerin genişliği sperm başına eşittir, her tünelden tek sora halinde geçerler, dolayısı ile çift başlı veya şekil bozukluluğu olan spermler bu safhada elenir ve servikal mukusu geçemez, rahim boşluğuna kadar ulaşabilen sperm sayısı %1 kadar olur, ama her seferinde 50 milyon kadar sperm hücresi atıldığını varsayarsak bu rakamda az değildir, rahim boşluğundan yukarı fallop tüplerine binde biri ulaşabilir ve overyumlardan atılan dev yumurta hücresi ovumu yarı yolda yakalarlar, hemen etrafını sararak sondaj çalışmasına başlarlar, yumurtanın etrafındaki kalın koruyucu tabakayı delmeye çalışırlar, yumurta kabuğunda ilk delik açılıp dna yumurtaya enjekte edilir edilmez kabuk aniden sertleşir ve diğer spermlerin delmesini imkansız kılar, nazı durumlardan 2 sperm aynı anda yumurtayı döller ve ikiz gebelik oluşur, dışarıda kalan spermler başarısızlığın cezasını hayatları ile öderler. Bir yumurtanın peşinde koşan milyonlarca sperm ve ona ulaşmak için verdikleri savaş her cinsel ilişkide yaşanır, savaş ve aşkın anlatıldığı Halide Edip Adıvar'ın Ateşten gömlek romanındanki Peyami ve İhsanın Ayşe'ye olan platonik aşklarının benzeri biyokimysal boyutta sürekli tekrarlanır, çoğunlukla mutlu son'a ulaşılmaz ama bıkmadan usanmadan tekrarlandığı için bir şekilde gebelik ortaya çıkabilir.

Her cinsel ilişkide gebelik ihtimalini etkileyen birçok faktör vardır, penisin vajinaya sokulmadan bakire kızlık zarının dışına bırakılması ile gebe kalma ihtimali siklüs ortasında %2 kadardır, ama bu oranı sakın azımsamayın, hergün bu şekilde gebe kalan genç bayanlarla karşılaşıyorum, piyango sizede çıkabilir, bilmedik aş ya karın ağrıtır ya baş demişler, bakire bile olsanız doğum kontrolünü unutmayın. Bakire bayanlarda kızlık zarı bozulmadan gebe kalınabileceği gibi hiç sperm boşaltılmadan sadece zevk suyu ile bile gebe kalınabileceğinide hatırlatalım, böyle durumlarda hamile kalma oranı düşüktür ama yok değildir, ortaya çıkacak olan gebelik belirtileri normal cinsel ilişki ile aynıdır, gebe kaldığınızı gösteren en önemli belirti birkaç günü aşan adet gecikmesidir.
.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğunu erkek nasıl anlar ?

Kızlık zarını nasıl görebilirim ?

Kızlık zarından ne kadar kan gelir ?

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.