Kızlık zarının bozulduğunu erkek nasıl anlar ?

Jinekolojide çok merak edilen kızlık zanın bozulduğunu erkek nasıl anlar bahsiyle alakalı tüm detayları vermeden önce bu yazıda işinize yarayacak ek bilgileride gözden geçirelim ; kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır resimli anlatım, kızlık zarının bozulmuş hali video izlenebilir mi, kızlık zarının bozulduğunun belirtileri hangileridir, kızlık bozma suçmudur, kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır videosu izlemek için hangi siteye girmeli, kızlık zarı delindiği nasıl anlaşılır, kendim anlayabilir miyim, kızlık zarının bozulduğunu nasıl anlarız resimli anlatım nerde vardır,
kızlık zarının bozulduğunu kendimiz nasıl anlarız, ayna ile bakabilir miyiz gibi konularada yer veriyoruz.

==== KIZLIK ZARI BOZULMASI YORUMLARI ====

Kızlık zarının bozulup bozulmadığı ancak kızlık zarı muayenesinde netleşir. İstanbul'da kızlık zarı muayenesi yapan doktorlar için tıklayın.

Her gün birçok bayan ve alakalı erkek arıyor, bunlar arasından kızlık zarının bozulduğunu erkeğin nasıl anlayabileceğini soran çok oluyor, kızlık zarı nerdeyse her bayanda farklı çeşitlerde olabildiği için birçoğunda cinsel ilişkide kızlık zarının bozulduğu erkek tarafınca anlaşılamaz, ama kızlık zarı kanaması bu konuda en çok önem verilen nokta olduğu için , ilk girişten sonra geleneksel olarak penis dışarı çıkartılıp kızlık zarı kanı olup olmadığı gözlemlenir. Bu şekilde test edilmek bayanların hoşuna gitmez biliyorum ama nerdeyse tüm dünyada bu ritüel hala geçerlidir. Özellikle İslami toplumlarda hayati öneme haizdir. Bazı vakalarda ilk cinsel ilişkide kızlık zarı erkek tarafınca temasla hissedilir, penis kızlık zarına dayanır ve vajinaya girişte bir fiziki engel olarak algılanır. Penis daha ileri itildiğinde ise kızlık zarı yırtılır ve bu yırtılma anı erkek tarafınca anlaşılır, daha sonra vajina giriş rahatlar. Bazı erkekler kızlık zarı kanının akışını penisi üzerinden hisseder, vajinanın kadifemsi yüzeyi kan ile kaplanınca vajinal his değişir, tecrübeli erkekler durumu anlar. Sonuç olarak kızlık zarının bozulması erkek tarafınca anlaşılamayabilir, bu konuda sabit fikir olarak genelde kızlık zarı kanı geliyormu ona bakılır.
Esnek kızlık zarına sahip bayanlarda zar üzerindeki adet geçiş deliği çok büyük olduğu için ilk cinsel ilişkide penis herhangi bir engele takılmadan vajinaya ulaşır, erkeğe daha önce bozulmuş kızlık zarı ile aynı hissi verir.

Kızlık zarı

Bilinen tarihin başından beri kadın erkek cinselliğinde kilit rol oynayan ve bayanların bekaretinin en önemli göstergesi olarak ön plana çıkartılan, aslında vajina girişinde cinsel aktif dönem öncesi rahmi dış etkenlerden koruma amacı güden anatomik oluşuma kızlık zarı denir. İlk cinsel ilişki ile kızlık zarı bozulur, buna halk arasında kızlık zarı yırtılması, kızlık zarı patlaması, bekaretin bozulmasıda denir.

Kızlık zarı nedir ?

Kadın üreme organlarının dışa açılan kapısı vajinanın en dışında girişi delikli bir perde gibi örten, küçük dudaklar yani labia minoraların altına gizlenmiş mukoza plikasına kızlık zarı yada himen ( hymen ) adı verilir. Kızlık zarı nedir diye soranlara bu tanımlamayı yaptıktan sonra detaylara girelim , kızlık zarının yapısı histolojik olarak vajina iç döşemesi ( mukoza ) ile aynı olmakla birlikte himen dokusunun rejenerasyon ( kendi kendini yenileme ) kabiliyeti yoktur. Dolayısı ile penisin vajina ilk girişi ile kızlık zarı bozulur ve artık hayat boyu öyle kalır, hatta zamanla mevcut yırtık vajina duvarına doğru genişler ve parçalanmış kanatlar atrofiye uğrayarak ( gerileme ) sahneden büsbütün çekilir.

Kızlık zarından ne kadar kan gelir ?

Birçok gelinlik kızın aklını kurcalayan en önemli sorulardan biride kızlık zarından ne kadar kan gelir şeklinde olandır. Geleneksel beklenti ilk cinsel ilişkide kızlık zarının belirgin bir şekilde patlaması ardından ortalığın kızlık kanı gölüne dönmesi şeklinde olabilir ama gerdek gecesinde öylesine büyük miktarda efsanevi kanama nadiren görülür. En sık rastlanan durum 1 - 10 cc kadar toplam miktarda kızlık zarı kanamasıdır. Ama bazen ilişki sonrası tuvalete gittiğinizde peçeteye bulaşan bir pembelik şeklindede olabilir, birkaç damlada olabilir, hatta ilk girişle başlayan kanamaya rağmen birkaç dakika cinsel giriş çıkışlar sürerse kan vajina duvarına ve penis derisine çok ince bir şekilde sıvanır ve kanama değilde bir kızarıklıkmış gibi yanlış anlaşılmalara yol açabilir. Bu durumların dışında günlerce süren sızıntı şeklinde devam eden kızlık kanamalarında rastlamıyor değiliz.

Kızlık zarı ne kadar kanar ?

Bazı hastalar İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak hocam kızlık zarı ne kadar kanar diye soruyor, sıklıkla evlilik öncesi sürtünme şeklinde cinsel yakınlaşma, kısmi veya tam girişli birleşmelerde özellikle az miktarda kan gelirse bu durumun bekaretin bozulduğunu gösterip göstermeyeceği hakkında bilgi alma amaçlı araştırılır. İhtimaleri göz önüne alırsak bir damla kadar az bile olsa kızlık zarı kanı geldi ise bekaretin bozulmuş olma ihtimali %80'lere çıkacaktır, buda ileride gerdek gecesinde kan gelmeyeceği anlamındadır. Yine penisin vajinaya az veya çok sokulması durumunda tek seferlik bile olsa, hemen dışarı çekilse bile, kızlık zarı kanı gelsin veya gelmesin kızlık zarı %95 ihtimalle bozulur. Esnek kızlık zarında kan gelmez ama zar içten ayrışır ve bekaret bozulmuş olur.

Kızlık zarı dikimi

Hymenoplasty yada toplum tabiri ile kızlık zarı dikimi İstanbul'da abartmıyorum en az bir asırdır yapılıyor, ilk sizin başınıza geldiğini zannetmeyin. 2020 senesi güncel zaman ve son 30 yıldır ben dahil bazı jinekologlarca ağarlıklı olarak uygulanmaktadır. Tarihi metod olan geçici kızlık zarı dikimi ilişkiye girmek için 10 gün ile kısıtlı bir zaman vermesi konusundaki dezavantajından dolayı günümüzde ilk sırayı flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimine bırakmıştır. Kalıcı yani sonsuz süreli kızlık zarı dikiminde operasyon sonrası ilk 1 ay ilişki yasağı vardır ama sonrasında gerçek bekarette olduğu gibi sonsuz zaman kazanırsınız. İstanbul'da kızlık zarı diken doktorlar arasında flep yöntemi en popüler uygulamadır. 2020 senesi için kızlık zarı dikimi maliyetleri hakkında aşağıda ipuçları veriyorum.

İstanbul'da kızlık zarı dikimi yapan doktorlar için tıklayın.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Kızlık zarınızı diktirme konusunda karar verdi iseniz Avrupa yakası İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı 2020 senesinde ne kadar diye araştırırsınız. Rakamsal değerleri buraya yazamıyorum ama Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayarak veya WhatsApp üzerinden yazarak fiyat listemizi isteyebilirsiniz. Aslında himenoplasti talepleri toplumun her kesiminden ve her yaştan geliyor diyebilirim. 48 - 50 yaşlarında bile birçok zar dikimi hastası söz konusudur. Hayata ne zaman format çekeceğiniz belli olmaz.

Yazı hazırlanırken kaynak olarak bilgi aldığım değerli hocamıza teşekkür ediyorum.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarını nasıl görebilirim ?

Kızlık zarından ne kadar kan gelir ?

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.