Kızlık zarından ne kadar kan gelir ?

2020 yılına yaklaşırken İstanbul'da henüz evli olmayan birçok bayan sürtünme şeklinde ön sevişmelerde veya mastürbasyon sonrası yaşadıkları bekaret kanı ortaya çıkması halinde Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak kızlık zarından ne kadar kan gelir diye soruyorlar. Tam birleşmeli cinsel ilişkiler veya yukarıda bahsettiğim ön sevişme veya elle doyum hallerinde kızlık zarınızdan az veya çok kanama ortaya çıktı ise bu kızlık zarınızın bozulmuş olduğunu düşündürür, gerçektende böyle şüpheli durumlarda bize kızlık zarı muayenesine veya kızlık zarı dikimine gelen birçok bayanda yaklaşık %85 oranında kızlık zarının bozulmuş olduğunu müşahade ediyoruz ve bu bayanların çoğu zar diktirme operasyonu taleb ederek eski bakirelik günlerine geri dönmeyi tercih ediyorlar.
Kızlık zarı vucütaki diğer organlar gibi kendiliğinden iyileşme özelliği olmayan bir yapıya sahiptir, zar üzerinde saat 6 veya saat 9 hizasında ortaya çıkan küçük yırtılmalar veya zedelenmeler zamanla iyileşmez, hatta vajina duvarına doğru mevcut yırtık büyür ve kızlık zarı atrofiye uğrayarak vajina duvarına doğru çekilerek vajinaya giriş büsbütün açılır, durum böyle oluncada evlilik gecesinde yaşanacak cinsel ilişkide kızlık zarından kan gelme ihtimali oldukça düşecektir.
Kızlık zarından gelecek kan miktarı çok sorgulanır, işin aslı şudur ki ; kızlık zarınızdan birkaç damla , birkaç çay kaşığı veya birkaç çorba kaşığı kan gelebilir, nadiren bu miktarlardan çok daha fazla veya lekelenme şeklinde hatta peçeteye bulaşan bir pembelik şeklindede olabilir.
Bu makalemizde kızlık zarı kanı miktarı dışında kızlık zarı hakkında tanımsal bilgiler, kızlık zarı çeşitlerinin en sık rastlananları, kızlık zarı bozulmasının nasıl olduğu, kızlık zarının patladığının nasıl anlaşılacağı, kızlık zarından kan gelmezse bunun ne anlama geleceği, kızlık zarı muayenesinin nasıl yapıldığı, İstanbul'da 2016 kızlık zarı dikimi metodları hakkında geniş bilgi, 2019 yılına yaklaşırken kızlık zarı dikimi fiyatlarının kaç para olacağı, kızlık zarının ne kadar kanayacağı ve Amasya çevresinde kızlık zarı diken doktorlar hakkında detaylı bilgilere yer veriyoruz. Kızlık zarınız hakkında sormak istediğiniz başka şeylerde varsa çekinmeden bizi arayabilirsiniz, İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizin telefonları sürekli açıktır, ama ben bu konuları telefonda konuşabilecek bir ortamda değilim, yanımda konuyu bilmemesi gereken insanlar var diyorsanız WhatsApp üzerinden yazın , günlük zar dikim operasyonu yoğunluğumuz fazla olduğu için WhatsApp mesajlarınıza geç yanıt veriyor olabiliriz , kusurumuza kalmayın.
İstanbul dışından çok fazla hastamız geliyor, sizde onlardan iseniz unutmayın; İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemiz Atatürk havalimanına 10 dakikalık mesafededir, şehir dışından veya yurtdışından gelmek isteyen hastalarımız kızlık zarı dikimi veya kürtaj gibi işlemlerini yarım saat içinde yaptırıp aynı gün uçakla geri dönebilirler, birçok hastamız bu şekilde yapıyor.


Kızlık zarı

Kadın dış genital organlarından vajina dış ucunda ve yaklaşık 2 cm içeride bulunan kızlık zarı cinsel ilişkide kasıkların öne itilmesi ile en ön pozisyona çıkar ve tam birleşme olmasa bile sürtünme durumlarında bile zarar görebilir. Bayanlarda kızlık zarı tek çeşit değildir, alt paragraflarda detaylı olarak anlatıyorum.

Kızlık zarı nedir ?

Bayanlarda kimine göre namus bekçisi , kimine göre ise ilk cinsel ilişkide aşılması gereken bir engel , ama bilimsel bakış açısında ise mikropların rahme ulaşmasını engelleyen anatomik oluşuma kızlık zarı denir. Sanıyorum kızlık zarı nedir sorusuna net olarak cevap verebildik, ama latincede bekaret zarı himen olarak geçmektedir, bazıları çizgi film kahramanı he-man ile karıştırabilir.
Kızlık zarı ne işe yarar diye soranlara cevabımız cinsel aktif yaşlardan önceki bakirelik yıllarında bir bayanın vajinal enfeksiyon gibi rahatsızlıklara hiç yakalanmaması şeklinde izah edilebilir.

Kızlık zarı çeşitleri

İstanbul'da kızlık zarı dikimi öncesi bekaretin bozulup bozulmadığını öğrenmek için kendi kendini ayna ile inceleyen, kızlık zarı resmi çekerek jinekologlara kızlık zarım bozulmuşmudur diyenler çok oluyor, bayanlarda kızlık zarı çeşitleri nerdeyse her bayanda farklı olabildiği için kendi kendine kızlık zarı bozulması ve zedelenmesi çıkarımında bulunmak zordur, ancak jinekolog tarafnca yapılan kızlık zarı muayenesi ile durum ortaya çıkar. Kızlık zarı çeşitlerine gelirsek, en sık ortada tek delikli yani annüler kızlık zarı , üzerinde birçok minik deliği olan kribriform kızlık zarı, hilal şeklinde kızlık zarı, esnek kızlık zarı, tamamen kapalı kızlık zarı ( hymen imperfaratus ) ve kızlık zarını köprü şeklinde olması yani septal kızlık zarına rastlanır.

Kızlık zarı bozulması

Tam birleşmeli gerçek cinsel ilişkilerde kızlık zarı mutlaka bozulur , hatta esnek kızlık zarı olupta kan gelmemesi durumlarında bile aslında kızlık zarı içten ayrışma ile bozulmuştur, bu ancak kızlık zarı muayenesi ile ortaya çıkar. Bu durumların dışında tam cinsel ilişki olmadan hatta penisin vajinaya hiç girmediği sürtünmeyle gerçekleşen ön sevişmelerdede kızlık zarı bozulması olabilir. Bu durumlarda ve mastürbasyonda parmakla kızlık zarı bozulma şüphelerinde kızlık zarı kanı azda olsa geldi ise gerdek gecesinde kan gelme ihtimali oldukça azalıcaktır.

Kızlık zarının patladığı nasıl anlaşılır ?

Yukarıda bahsettiğim tam birleşme olmayan durumlarda kızlık zarının patlayıp patlamadığı her zaman sorgulanır ve hastalar bizi arayarak kızlık zarının patladığı nasıl anlaşılır diye sual yöneltirler. Bekaretin bozulmuş olduğunu gösteren en önemli bulgu kızlık zarı kanıdır, birkaç damla veya çok daha fazla gelebilir, bazende ilişki sonrası peçeteye bulaşan bir kırmızılık şeklindede kendini belli edebilir. Ayrıca kızlık zarı patladığı zaman bir ağrı olmasıda şart değildir, birçok bayan kızlık zarının bozulduğunu hiç hissetmez bile. Bazı durumlarda kızlık zarının patlaması ile kasıklarda ağrı ve duş alırken vajina girişinde yanma hisside olabilir.

Kızlık zarından kan gelmezse

İlk defa cinsel ilişkiye giren bakire bayanlarda yaklaşık olarak %5 oranında kızlık zarından kan gelmez , bu genellikle esnek kızlık zarında böyle olur , dolayısı ile birçok genç bayan kızlık zarından kan gelmezse diye endişe ederler. Aslında esnek kızlık zarıda ilk cinsel ilişkide bozulur ama kan gelmez, fakat kızlık zarı muayenesinde bekaretin bozulmuş olduğu ortaya çıkar. Burda asıl endişe eden grup evlilik öncesi sürtünme şeklinde ön sevişme yaşayan bayanlardır, sürrünme olayı abartıldığında kızlık zarı kısmen veya tamamen yırtılabilir, dolayısı ile gerdek gecesinde kızlık zarından kan gelmez. Bu durumda tek çare kızlık zarı dikimidir.

Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarınızından herhangi bir olay sonucu birkaç damla kadarda olsa kan geldi ise gerdek gecesinde kan gelme durumu tehlikeye girdiği için panik durumu olabilir, böyle bir durum varsa en iyi yol kızlık zarı muayenesine girmektir. Halk arasında kızlık testide denilen kızlık zarı muayenesinin nasıl yapıldığındanda bahsetmekte fayda var , zar muayenesi yapılırken jinekolog sizi zarınıza temas etmez , yada vajina içine herhangi bir cisim sokmaz. Zar muayene ettirecem derken kızlık zarınızın büsbütün bozulması ihtimali yoktur. 2016 yılına yaklaşırken İstanbul'da kızlık zarı muayenesi fiyatları ortalama ...tl civarıdır.

Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarının bozulduğu tüm durumlarda , üzerinden uzun yıllar geçsede, araya kürtaj gibi hadisedelerde girmiş olsa , farklı kişilerle uzun veya kısa süreli cinsel birlikteliklerde yaşansa tüm durumlarda kızlık zarı dikimi yapılarak bakirelik yllarına geri dönüş mümkündür, hatta herhangi bir sebeple vajina genişlemesi gibi ilave haller bile kızlık zarı diktirirken aynı seansta yapılabilen vajina daraltma ameliyatı ile halledilmektedir.
2016 yılına yaklaşırken İstanbul'da zar dikim ameliyatlarını halihazırda 2 farklı metodla yapmaktayız, en popüler olan diğerine göre 10 kat fazla yapılan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir, bekaretinizi kalıcı olarak diktirdiğinizde operasyon sonrası cinsel ilişkiye girmek için sonsuz zamanınız olur, 10 sene sonra bile ilk ilişkinizde kızlık zarı geleceğini biliyor olmanız büyük bir huzur verecektir.
Alternatif zar onarım metodu olan geçici kızlık zarı dikiminde ise ameliyat sonrası cinsel ilişkiye girmek için sadece 10 günlük süreniz oluyor , ama onunda avantajı dikimden hemen sonra hatta aynı gün bile ilişkiye girebilme durumunuzdur. Oysaki kalıcı zar dikiminde ilk 1 ay ilişki yasaktır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı 2020

Kızlık zarınız bozulduktan hemen sonra veya uzun yıllar sonra bile kızlıkmzarı dikimi ameliyatı gerçekleştirlebiliyor, tabiki bekaret tamiri konusunda karar almak yeterli olmuyor , 2020 yılı yaklaşırken İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatınıda bilmek gerekiyor. Ortalamalar üzerinden konuşacak olursak zar diktirme ücretleri herkesin ulaşabileceği seviylerdedir desek yalan söylemiş olmayız. Geçici kızlık zarı dikimi maliyeti diğerlerine göre daha ucudur, flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları ise popüler olduğu için daha pahalıdır, ama ondanda yüksek fiyatlar vajina daraltma ve labioplasti gibi operasyonların kızlık zarınızın dikilmesi ile aynı seansta yapılmasındaki toplam maliyettir. Çift kat flep yöntemide genelde nispeten yüksek ücretlere yapılır. Güncel bekaret diktirme fiyatlarınız için telefonla arayın veya whatsapp'tan yazın.


Kızlık zarı ne kadar kanar ?

Normal cinsel ilişkide kızlık zarı az veya çok miktarda kanayabilir, bu durumlarda genellikle gelen kızlık kanı miktarı çok sorgulanmaz, ama evlilik öncesi sürtünme şeklindeki ön sevişmelerde veya vajinaya parmak sokulması gibi durumlarda ortaya çıkan az miktarda zar kanı ister istemez, kızlık zarı ne kadar kanar diye içsek sorular oluşturur. Kızlık zarından çok az miktardada kan gelmiş olsa veya çok fazla bir kanama ilede karşılaşsanız, bu durumların hepsi ezici çoğunlukla kızlık zarınızın bozulduğunu gösterecektir.

Kızlık zarı dikimi Amasya

Sadece Amasya'dan değil Anadolunun her köşesinden birçok genç bayan kızlık zarı dikimi için İstanbul'a geliyor, kızlık zarı dikimi Amasya ve çevre ilçelerinde hangi jinekologlar tarafınca yapıldığıda ordan bize gelmek isteyen hastalar tarafınca sıkça soruluyor, ama sanırım insanlar bu gizli operasyon için yaşadıkları şehirde değilde daha merkezi ve kızlık zarı dikimi konusunda büyük tecrübeye cahip jinekologlara gelmek istiyorlar.
.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğunu erkek nasıl anlar ?

Kızlık zarını nasıl görebilirim ?

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.