Kızlık zarı nedir ?

Kızlık zarı yani latince adı ile himen vajina girişinden 2 cm kadar içeride histolojik olarak vajina dokusuna benzeyen ve mukozası vajina ile aynı epitelden oluşan amatomik bir oluşumdur. Kızlık zarı ne işe yarar diye soracaksınız , insan vücudunda hiç bir organ veya oluşum gereksiz değildir , kızlık zarı kadında cinsel olgunluk döneminden önce perineal bölgedeki enfektif mikrop kolonilerinin uterusa yani rahme ulaşmasını engellemeye çalışır ve bu konudada çok başarılıdır , zira ilk cinsel ilişkiden önce bakire bir bayan vajinal akıntı , kaşıntı gibi enfeksiyonla alakalı şikayetleri pek yaşamaz , ama cinsel hayat başlayınca vajina enfeksiyonları sık rastlanır. Bu yazımızda kızlık zarı çeşitleri ve şekilleri , kızlık zarı nerdedir ve kızlık zarı rengi , kızlık zarı dikimi , kızlık zarı dikimi fiyatı gibi konuları inceliyoruz.


Kızlık zarı çeşitleri

Hymen yani Türkçe'si kızlık zarı nerdeyse her bayanda farklı şekillerde karşımıza çıkar , ama çok sık rastlanan kızlık zarı şekillerindende bahsetmek lazım . Ortada tek delikli annüler kızlık zarı çok sıktır ve esnek kızlık zarıda bu tipin abartılı bir şeklidir , ortada bulunan tek delik olması gerekenden çok daha geniştir ve ilişkide erkek cinsel organı penisin geçişine izin verir , yani aslında kızlık zarı elastik veya lastik gibi genişleyen daralan bir özelliğe sahip değildir. Diğer kızlık zarı şekilleri ise köprü şeklinde kızlık zarı , hilal şeklinde kızlık zarı ve elek şeklinde kızlık zarı cribriform kızlık zarıdır. Kızlık zarı çeşitleri hakkında geniş bilgi için www.kizlikzaricesitleri.com/2014/11/kzlk-zar-cesitleri.html yazımızıda inceleyin.

Kızlık zarı dikimi

2015 yılı Şubat sonuna doğru kızlık zarı dktirmek isteyen hasta sayısında ciddi artışlar vardır , herhangi bir sebeple bekaretinizi kaybettiyseniz sorun etmeyin , hikayeniz ne olursa olsun , hayatınıza kaç kişi girerse girsin her durumda kızlık zarı diktirebilirsiniz. Günümüzde himenoplasti ameliyatları en sık olarak flep yöntemi ( allogreft ) kalıcı kızlık zarı dikimi şeklinde gerçekleştirilir. Vajina duvarından oluşturulan yeni himen , görünüm ve ilk cinsel ilişkide kanama fonksiyonları açısından orijinal kızlık zarı gibi olur ve dikim sonrası cinsel ilişkiye girmek için sınırsız zamanınız olur. Geçici kızlık zarı dikiminde ise eski kızlık zarı yeniden dikilir ve bütünlük sağlanır , ama kızlık zarı iyileşme özelliği olmaayan bir dokuya sahip olduğu için 10 gün içinde cinsel ilişkiye girme zorunluluğu vardır , zaten dikişler 10 gün içinde eriyeceği için daha sonra bekaretiniz otomatik olarak bozulacaktır. Ben bu durumu gece yarısı kabağa dönen külkedisi arabasına benzetiyorum :)

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Himenoplasti ameliyatı fiyatı son derece spekülatif olup özellikle ayda yılda bir kızlık zarı diken doktorlarda birbirinden çok farklıdır , ama  bizim gibi hergün himenoplasti yapan jinekologların sabit bir dikim fiyat listesi olur , mesela en ucuz himenoplasti ameliyatı olan geçici kızlık zarı dikimi fiyatı İstanbul'da ....tl civarıdır , ama flep yöntemi ücreti yani kalıcı kızlık zarı dikimi maliyeti az daha pahalıya gelecektir, yine kalıcı kızlık zarı dikimi ile vajina daraltma ameliyatı kombine edilmiş ise fiyatlar dahada havalanacaktır. İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları en günce bilgiler için www.kizlikzaridikimfiyat.com/2015/03/kzlk-zar-dikimi-ne-kadar.html sayfamızınıda inceleyin.
.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarının bozulduğunu erkek nasıl anlar ?

Kızlık zarını nasıl görebilirim ?

Kızlık zarından ne kadar kan gelir ?

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.